Komputery czy place zabaw? Co obecnie wolą dzieci?
W dzisiejszych czasach najmłodsi mają do wyboru mnóstwo możliwości dotyczących spędzania wolnego czasu. Dzięki rozwijającym się technologią liczba ich rozrywek jest praktycznie nieskończona. Czy zatem komputery całkowicie wyprą tradycyjne rozrywki jak wyprawy na place zabaw czy boiska?

Coraz trudniej wyjść z domu

Tak naprawdę dzieciom obecnie coraz trudniej jest wyjść w ogóle z domu. Kiedyś wyjście na podwórko kojarzyło się właśnie z zabawą. W końcu każdy chyba zna piosenkę „W czasie deszczu dzieci się nudzą”. Nie ma się co dziwić, jeśli nie mogły wyjść z domu, nie miały co robić. Obecnie ta szala przechyla się w drugą stronę. W końcu w domu mają tam dużo bodźców, że podwórko nie jest już synonimem żadnej zabawy. Raczej miejsca, gdzie nie można wziąć gry komputerowej ze sobą. Ten sam los pomału spotyka też place zabaw. Co prawda młodsze dzieci wciąż lubią w takie miejsca przychodzić, jednak im są starsze i poznają lepiej świat wirtualny, tym mniejszą ochotę mają na zabawy na świeżym powietrzu.

Co ciekawszego może ich spotkać?

Trochę nie ma się co dziwić dzieciom. Dostając w domu tyle bodźców ze strony komputera, telewizora czy tabletu, nie mają więc wrażenia, że na podwórku spotka ich jeszcze coś ciekawego. W końcu wszystko już widzieli na ekranie i nic nie jest w stanie ich zachwycić. I nawet najbardziej kolorowe place zabaw w pewnym momencie przestają przynosić taką radość, jak wcześniej. Tym samym wolą pozostać przed ulubioną grą lub bajka i robić to co na pewno sprawia m przyjemność, niż poznawać nieznane rzeczy, które wcale mogą nie okazać się taką fajną rozrywka.

Świeże powietrze jest bardzo pożądane

To przede wszystkim zadanie rodziców, żeby zaszczepiać w swoich dzieciach przyjemność ze spędzania czasu na świeżym powietrzu. W końcu dzięki temu nie tylko będą zdrowsze, ale również będą rozwijać swoją koordynację ruchową. To wszystko ma ogromne znaczenie dla przyszłego życia malucha, dlatego warto go zabierać na spacery, place zabaw i boiska. Nie tylko podtykać mu przed nos ekrany, którymi będzie mógł się zająć na tyle długo, że rodzice będą mieli przez chwilę spokój. Nawet za cenę swojego wolnego czasu, warto zabrać dziecko na świeże powietrze, ponieważ będzie to miało dla niego ogromne znaczenie, gdy będzie już starszy. Zanim więc damy dziecku komputer do gier, zastanówmy się czy to na pewno najlepszy pomysł.