A w weekend majowy odwiedzimy plac zabaw

Rozpoczyna się czas długich weekendów, może zastanawiacie się, jak spożytkować ten czas. Bo to, że nie warto siedzieć w domu przed telewizorem wiedzą chyba wszyscy. Szczególnie mając dzieci, warto poświęcić ten czas właśnie im. I nie chodzi tu o wydawanie pieniędzy na drogie wyjazdy i wycieczki.

Spędzanie wspólnie czasu to najlepsza aktywność

Przede wszystkim warto nastawić się na wspólne spędzanie czasu. Cztery dni wolnego, które można poświęcić rodzinie to czas, kiedy można nadrobić wiele zaległości z poprzednich okresów, kiedy przez codzienne obowiązku nie miało się go tyle, ile by się chciało dla bliskich. Dlatego właśnie postarajmy się zaplanować wspólnie czas, tak aby wszyscy mogli się z niego cieszyć. Początek maja to najczęściej ładna pogoda, więc dobrze jest zaplanować wspólne aktywności na dworze. Nic bardziej nie zbliża niż podejmowanie wspólnie wyzwania czy wspólny ruch. Tutaj idealnie sprawdzają się zarówno zorganizowane imprezy, w których można wziąć w tych dniach udział, jak i samemu zaplanowanie czasu. Wszystko zależne jest od tego, co ty i twoja rodzina lubicie robić. Jeśli jest to chodzenie na plac zabaw, to właśnie tam powinniście się wszyscy razem wybrać, jeżeli jest to granie w piłkę nożną – idźcie wszyscy na pobliskie boisko, a jeżeli lubicie spacery, to do lasu lub na górską wycieczkę. Ważne, abyście robili to wspólnie i z radością dla wszystkich.

Nie chodzi tylko o to, żeby być razem w jednym miejscu

To, co powinno być najważniejsze w tym czasie, to rzeczywiście wspólne spędzanie czasu. Ale nie tylko pójście w to samo miejsce, przebywanie w jednym pomieszczeniu czy wybranie się na ta samą wycieczkę. Chodzi o obcowanie ze sobą, rozmowę, zainteresowanie swoją rodziną. Jeżeli nie rozmawiacie za dużo w tygodniu, niech weekend będzie tym czasem, kiedy możecie podzielić się wszystkim, co wydarzyło się w poprzednim tygodniu. Nawet jeśli idziecie na plac zabaw, to uczestniczcie w zabawie. Niech rodzice nie siadają na ławce, zajęci rozmową tylko ze sobą albo swoimi telefonami. Wyobraźnia dziecka jest tak nieograniczona, że na pewno nie będziemy mieli problemu z tym, żeby bawić się bez wchodzenia na zbyt małe dla dorosłego człowieka urządzenia. Najważniejsze jest to, żeby wszyscy czuli, że przebywacie razem, cieszycie się swoją obecnością i jest to rzeczywiście czas dedykowany dla was i dla całej waszej rodziny.