Ginekologia estetyczna dla każdego

Współczesna medycyna jest bardzo rozwinięta, niemalże w każdej swojej dziedzinie. Transplantolodzy potrafią przeszczepić skórę pacjentowi, onkolodzy coraz skuteczniej wykrywają i leczą nowotwory, okuliści mogą wyleczyć nam wzrok w trakcie jednej wizyty. Również chirurgia plastyczna jest bardzo rozwinięta, także na ginekologicznym polu.

Ginekologia estetyczna – młoda dziedzina medycyny

Mężczyźni i kobiety nie decydują o tym, jak będą wyglądać jako osoby dorosłe. Dotyczy to nie tylko twarzy, ale również wyglądu poszczególnych partii ciała. Od zarania dziejów niektóre kobiety rodziły się z niezbyt estetycznie wyglądającymi wargami sromowymi, które znacząco zmniejszały ich pewność siebie. Ginekologia estetyczna znana jest dopiero od niedawna, także do tej pory nic nie można było poradzić na takie przypadłości. Na szczęście dzięki sporemu rozwojowi nauki, możliwa jest obecnie korekta warg sromowych. Zabieg ten jest odpowiedni dla każdej kobiety, która nie rozwija się już fizycznie. Aby móc go przeprowadzić na pacjentce, lekarz przeprowadza serie badan, aby zniwelować ryzyko będące komplikacją po utajonej chorobie. Jeśli wyniki testów będą odpowiednie można umówić się na zabieg. Ginekologia estetyczna tego typu przeprowadzana jest przy znieczuleniu miejscowym, dlatego osoby o słabym sercu, obawiające się narkozy, również mogą się jej poddać.

Co to jest labioplastyka?

Labioplastyka, takim mianem bowiem jest określana, nie jest zbyt skomplikowaną procedurą. Zazwyczaj przeprowadzana jest w przypadkach przerostu długości warg. W takiej sytuacji lekarz z pomocą skalpela modyfikuje im kształt, dzięki czemu będą one proporcjonalne. Procedura tego typu oczywiście nie może zostać sfinansowana z funduszu zdrowotnego, bowiem schorzenie nie zagraża zdrowiu ani życiu. Jednak kliniki estetyczne oferują zabieg już za kilka tysięcy złotych, można również rozbić płatność na kilka, wygodnych rat. W dzisiejszych czasach ginekologia estetyczna znajduje się na tak wysokim poziomie, że kobiety mogą w końcu przestać wstydzić się wyglądu swoich genitaliów. Labioplastyka jest nieinwazyjnym zabiegiem, który nada idealny kształt wargom sromowym.