Ginekologia plastyczna pomaga paniom rozwiązać problemy natury intymnej

Żyjemy w świecie ludzi coraz bardziej świadomych swoich potrzeb i ciała. Łamiemy tematy tabu, otwarcie mówimy o problemach, staramy się o jak największą satysfakcję, także seksualną czy erotyczną. Kobiety często nie akceptują swojego ciała, do zatuszowania niedoskonałości używają kosmetyków albo stosują różne techniki ubioru mające na celu zniwelowanie lub zakrycie jakiegoś kompleksu. A dzięki ginekologii plastycznej mogą poradzić sobie z kompleksami natury intymnej.

Ginekologia plastyczna – by zwalczać kompleksy

Ginekologia plastyczna wychodzi na przeciw kobietom czującym się źle ze swoją kobiecością. Nie kieruje nimi tylko wygląd estetyczny zewnętrznych narządów płciowych, ale także dyskomfort ocierania się warg sromowych o bieliznę, niesatysfakcjonujące życie erotyczne, ból i dolegliwości podczas stosunku czy nawet potrzeba przywrócenia ich wyglądu i funkcji po traumatycznych porodach. Powiększenie punktu G, rekonstrukcja błony dziewiczej, plastyka mniejszych i większych warg sromowych, poporodowa plastyka krocza, leczenie wad warunkujących nietrzymanie moczu to tylko część zabiegów, które oferuje nam ginekologia plastyczna. Mamy szereg możliwości poprawienia i zwiększenia doznań seksualnych.

Gdy panie są niezadowolone ze swojego życia intymnego…

Kobiety przywiązują ogromną wagę do swojego wyglądu, starając się poprawiać wszystkie defekty. Niezadowolenie z atrakcyjności swoich narządów płciowych wpływa niekorzystnie na sferę psychiczną warunkującą seksualność. Brak jej pewności siebie, ma wrażenie bycia niewystarczającą dla swojego partnera, występuje u niej zaniżona samoocena, przy tym często odczuwa ból i dyskomfort.
Ten rodzaj medycyny jest także pomocny dla kobiet po okresie menopauzy w związku z procesem zanikowym zewnętrznych narządów płciowych i pochwy oraz dla tych po urazach i porodach, które często są traumatyczne i dodatkowo potęgują kompleksy przez naturalne zniekształcanie wyglądu i funkcji żeńskich narządów.
Powodów, dla których kobiety decydują się na zabiegi jest mnóstwo, są bardzo indywidualne i delikatne, natomiast skutkiem każdego z nich jest to, że ginekologia plastyczna stwarza warunki do pełnego, satysfakcjonującego życia seksualnego zarówno przez łamanie barier psychicznych, jak i fizycznych.