Motocyklista i jego wyposażenie – czy rękawice motocyklowe to dobra inwestycja?

Różne motocykle coraz bardziej opanowują polskie drogi. Widać coraz częściej, jak przemykają między samochodami. Wśród motocyklistów przeważają młodzi ludzie, dla których jazda tym jednośladem to prawdziwa frajda. Sprawdź, co powinien kupić motocyklista, by móc się czuć na drogach bezpiecznie.

Zanim ruszysz na podbój dróg…

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie zbytnia pewność siebie na drodze młodych, początkujących motocyklistów, którzy uwielbiają szpanować. Zdarza się, że taki młodzieniec zaraz po zdobyciu prawa jazdy, staje się właścicielem ścigacza lub innego motocykla z dużą mocą, a to już błąd, który może mieć tragiczne skutki. Początkujący motocyklista powinien zacząć od maszyny o mniejszej mocy i wadze, bo i tak minie wiele czasu zanim ją dobrze opanuje. Jeżeli już mamy motor, trzeba dużo na nim jeździć i ćwiczyć, zwłaszcza awaryjne hamowanie i omijanie przeszkód, najlepiej robić to gdzieś na pustej drodze za miastem. Jak mówią statystyki, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu to najczęstsza przyczyna wypadków spowodowanych przez motocyklistów. Dlatego właśnie zachowanie odpowiedniej prędkości, ale też bezpiecznej odległości od poprzedzającego nas pojazdu to warunki bezkolizyjnej jazdy.

Strój motocyklisty jest ogromnie istotny

Jedną z najważniejszych spraw jest odpowiednie wyposażenie i ubiór motocyklisty. Jeżeli chodzi o przepisy ruchu drogowego, to nakazują one by motocyklista miał kask na głowie. O niczym innym nie mówią. Jednak każdy wie, że równie ważne są inne elementy wyposażenia, między innymi kompletny strój, buty i rękawice motocyklowe. Strój powinien być wygodny i nie krępujący ruchów, a jednocześnie zabezpieczający przed zimnem i wiatrem. Świetnym pomysłem są także ochraniacze na łokcie czy kolana, ale również zbroje i buzery, które w razie upadku chronią drugą najważniejszą, zaraz po głowie, część ciała, czyli korpus. Jest jeszcze jedna część stroju motocyklisty, a mianowicie rękawice motocyklowe, które ochronią nasze ręce podczas upadku. To bardzo ważne, bo nawet lekkie otarcie dłoni potrafi uniemożliwić dalszą jazdę. Bogaty wybór rękawic motocyklowych oferują sklepy internetowe. Wśród nich nabyć można różne modele, w różnych cenach w zależności od materiału, z którego zostały wykonane. Pamiętać tylko należy, że aby rękawice dobrze pełniły swoją rolę, trzeba dobrać odpowiedni dla siebie rozmiar.