IT 

Oprogramowanie i szkolenia JIRA to przydatna rzecz

Jeśli zastanawiasz się czym jest JIRA oraz dlaczego ich szkolenia są tak popularne, to koniecznie przeczytaj ten tekst. Dzięki temu poznasz firmę i platoformę, która może zmienić Twoje życie zawodowe.

Czym jest JIRA?

JIRA to zamknięty system informatyczny stworzony przez japońską markę „Atlassian” obsługiwany przez wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne ( Microsoft Windows, Linux, OS X). Służy on do zarządzania projektami oraz wykrywania błędów. System ten jest szeroko wykorzystywany w pracy nad projektami między innymi w: JBoss, Spring Framework, Skype czy ReactOS. W celu lepszego zrozumienia oprogramowania JIRA a także poszerzenia kompetencji zarówno administratorów systemu jak i zwykłych użytkowników wiele firm decyduje się na przeprowadzenie szkoleń z tego zakresu. Szkolenia JIRA to idealna szansa na naukę takich rzeczy jak: administrowanie systemu, instalacja, konfiguracja, zmiana ustawień, personalizacja, a także nauka zarządzania projektami oraz nauka szybkiego i sprawnego tworzenia zadań i raportów. Zdobyte podczas szkoleń informacje posłużą idealnie każdemu zespołowi i sprawią, że praca stanie się przyjemniejsza, bardziej efektywna i efektowna.

Jak wyglądają szkolenia JIRA?

Wiele z oferowanych szkoleń przeprowadzanych jest w formie warsztatowej co ułatwi zrozumienie procesów a także zaktywizuje pracowników tym samym zachęcając i przekonując ich do użytkowania systemu JIRA w codziennej pracy. Zastosowanie prawdziwych przykładów z życia również uatrakcyjnia tego typu szkolenia JIRA. Należy jednak pamiętać, że cena kursu nie należy do najniższych, w zależności od wybranej przez nas firmy, koszt wynosi około 1000 złotych za jedną przeszkoloną osobę przy czym trzeba wziąć pod uwagę, że jest to szkolenie podstawowe. Bardziej skomplikowane i zaawansowane kursy np. dla administratorów to już wydatek rzędu 2500 złotych do 3000 złotych. Do tego każda chętna firma musi doliczyć cenę wykupu licencji oprogramowania Jira tak by móc korzystać z niego w 100% legalnie, a także mieć dostęp do każdej jego funkcji. Widać więc na pierwszy rzut oka, że nie jest to najtańsze rozwiązanie, szczególnie dla młodych dopiero co powstałych firm, jednak należy pamiętać, że usprawnia ono pracę a także ma duży wpływ na poprawę jakości zarządzania. Są więc to dobrze zainwestowane pieniądze.