Płytki Calacatta

Marmur urzekł już starożytnych artystów i od tamtych czasów pozostaje niezmiennym symbolem elegancji i luksusu. Jego naturalne piękno jest tak uniwersalne, że dodaje uroku również nowoczesnym wnętrzom. Dlatego płytki Calacatta nadadzą niepowtarzalny charakter każdemu pomieszczeniu.

Marmur, ułożony na podłodze czy ścianie, prezentuje się bardzo gustownie. Dodaje wnętrzom szyku oraz wysublimowanego smaku, dlatego coraz częściej płytki Calacatta są wykorzystywane nie tylko w kuchni, czy łazience, lecz również korytarzach, pokojach dziennych czy nawet sypialniach. Subtelny urok niepowtarzalnych przebarwień jest bowiem niezwykle atrakcyjny.

Płytki Calacatta – niepowtarzalny charakter

Bardzo wysoka jakość wykonania oraz wyjątkowe wzornictwo płytek Calacatta sprawiają, że każde wnętrze nimi ozdobione, zyskuje niepowtarzalny charakter.

W łazience jasny marmur doda przestrzeni, zaś ciemne odcienie podkreślą kontrast pomiędzy armaturą. Jeżeli i ona będzie czarna, toaleta oszałamiać będzie nie tylko luksusem, lecz także oryginalnością konceptu.

Naturalnym miejscem, w którym marmur wygląda idealnie, niezależnie od stylu pomieszczenia, jest kuchnia. Podłoga z płytek Calacatta emanuje naturalnym ciepłem i jest wyjątkowo łatwa do utrzymania w czystości, a przy tym twarda, więc odporna na uszkodzenia mechaniczne. Obłożenie ścian doda im funkcjonalności, lecz przede wszystkim elegancji, zaś marmurowe blaty kuchenne są klasą samą w sobie.

Marmur wykorzystuje się nie tylko do prac glazurniczych. Doskonale nadaje się do wykończenia szafki, strefy prysznicowej lub wykonania obudowy kominka. Dzięki temu płytki Calacatta przechodzą do kolejnego pomieszczenia. W salonie dziennym, jak w żadnym innym pomieszczeniu, możliwe jest wyeksponowanie niepowtarzalnej stylistyki kolekcji. Oryginalne złoto-brązowe unerwienia wniosą do salonu ciepło, zaś wzory błękitno-szare chłodną elegancję.

Płytki Calacatta Katowice- salon blisko Ciebie

Wszytki płytki przed zakupem warto zobaczyć na własne oczy po to, aby wybrać właśnie te, które będą najodpowiedniejsze do naszych wnętrz. W jednym salonie, na hasło płytki Calacatta Katowice, znaleźć można ogromną ilość rozmaitych materiałów wykończeniowych czołowych producentów, w tym również kolekcje Carrara i Statuario.

Koncepcyjny salon sprzedaży Format2 to przede wszystkim przepastna biblioteka płytek, a więc pomieszczenia wypełnione naturalnym światłem słonecznym i ogromną ilością różnego rodzaju płytek ściennych i podłogowych, eksponowanych zarówno w pionie, jak i w poziomie. W tym miejscu na żywo można przekonać się o nieprawdopodobnym uroku płytek Calacatta.

Fachowa obsługa zaprezentuje najnowsze trendy ze świata ekskluzywnych płytek rodzimych producentów i zagranicznych dyktatorów nowoczesnych trendów. Kącik dla najmłodszych zapewni im kreatywną rozrywkę podczas wizyty w salonie, a wyśmienita kawa uprzyjemni każdą wizytę.

Salon sprzedaży Format2 płytki Calacatta Katowice, ul. Pszczyńska 15, zaprasza w tygodniu w godzinach od 8 do 18, a w soboty od 9 do 15. Po ustaleniu telefonicznym możliwe jest również spotkanie w godzinach wieczornych.

Calacatta, Carrara i Statuario

Eksponowane w luksusowym salonie sprzedaży Format2 wielkoformatowe płytki Calacatta to nie jedyne koncepcje nawiązujące do marmuru. W tej kategorii znajdziemy również:

  • Carrara, którego wzory są bardziej wyraziste niż Calacatta. Podobnie jak ona, Carrara posiada białe tło, lecz unerwienia są grubsze, bardziej widoczne i dominujące,
  • Statuario natomiast to najbardziej delikatne i wyszukane wzory prosto z Włoch. Żyłki mają odcień szarości lub złota. Optycznie powiększają wnętrza i wzbogacają je szlachetnym pięknem,
  • Nero Marquina i Sahara Noir w przeciwieństwie do powyższych, posiadają ciemne tła, są więc odpowiednikami czarnego marmuru. Ciemniejsza stylistyka powoli, acz zdecydowanie staje się najbardziej pożądanym trendem nowoczesnego wzornictwa.

Podsumowanie

Aby wyrazić swój gust i jednocześnie podkreślić luksusowy charakter wnętrz, warto sięgnąć po materiał, który od wieków symbolizuje zarówno bogactwo smaku, jak i zamożność. Wielkoformatowe płytki Calacatta są doskonałym pomysłem na wprowadzenie do wnętrz ponadczasowej elegancji oferowanej przez naturalne wzornictwo marmurowych powierzchni. Wszystkie kolekcje obejrzeć można w salonie sprzedaży Format2 w Katowicach.