Toaleta na budowy. Trzeba o to zadbać

Organizacja budowy to nie lada wyzwanie. Trzeba zadbać o kilka różnych elementów. Przede wszystkim umówić się z inwestorem na termin prac, dostarczyć materiały budowlane i zorganizować zaplecze sanitarne. Choć to ostatni nie jest najważniejsze, to jednak trzeba się o to postarać.

Postaw na gotowe rozwiązania

Na szczęście załatwienie zaplecza sanitarnego nie jest trudne. Najczęściej w tym celu wystarczy jedynie wynająć toalety przenośne. To bardzo dobre rozwiązanie, bo sanitariaty są estetyczne, stabilne, odporne na działanie czynników atmosferycznych. Warunki w środku nie odbiegają zbytnio od tych, które większość z nas ma w domu. Kabiny są schludne, jest dostęp do środków czystości, papieru toaletowego. Również zapach nie jest najgorszy. Firmy dostarczające tego typu rozwiązania bardzo wysoko stawiają poprzeczkę. Stosują środki odkażające i neutralizujące zapach. To powoduje, że toaleta na budowy nie jest taka straszna, a korzystanie z niej nie sprawia większych problemów i nie budzi obrzydzenia. Kiedyś było zupełnie inaczej. Przenośne ubikacje pozostawiały sporo do życzenia. Były brudne,. Ze środka wydobywał się nieprzyjemny odór. Aż strach było przejść koło takich sanitariatów, a co dopiero z nich korzystać. Dziś na szczęście standardy się znacznie zmieniły, a przenośne WC nie jest już czymś strasznym. Modele są bardzo zróżnicowane. Można dobrać ubikację, która pozwala się uniezależnić od istniejącej kanalizacji. W ten sposób można bardzo wiele zyskać, bo bez większych problemów da się zamontować taką toaletą. Jest ona wyposażona w dwa pojemniki na czysta i brudną wodę. Oczywiście jest to tylko jedna z opcji, ale trzeba się nad tym dobrze zastanowić.

Jak zamówić sanitariaty?

Co ważne samo załatwienie sanitariatów nie jest trudne co bardzo ułatwia organizację budowy. Tak naprawdę wystarczy tylko jeden telefon do firmy, która się w czymś takim specjalizuje. Następnie należy ustalić wszystkie ważniejsze kwestie, jak: miejsce, lokalizacja, czas trwania prac i wiele innych, które mogą być istotne z punktu widzenia organizatora. Toaleta na budowy zostaje dostarczona przez zewnętrzna firmę i zamontowana. Koordynator inwestycji nie musi się o nic więcej martwić. To bardzo ważne. Nie trzeba nikogo przekonywać, że załatwienie wszystkich rzeczy związanych z panowaniem inwestycji jest czasochłonne i skomplikowane logistycznie. Nie można niczego zapomnieć, bo jak pracownicy będą wykonywali swoje podstawowe obowiązki, jeśli zabraknie im podstawowych materiałów. Na szczęście szybkie załatwienie zaplecza sanitarnego eliminuje przynajmniej jeden problem.