Urządzenia na plac zabaw z fantazją

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu place zabaw były rzadkością, a dzieci bawiły się na huśtawkach z opon i trzepakach. Obecnie place zabaw tworzone są z wyobraźnią, ale przede wszystkim z rozwagą i troską o bezpieczeństwo dzieci. Niemiecka firma SPIL od wielu lat tworzy urządzenia na plac zabaw oraz aranżuje całe place – http://spil.pl/urzadzenia-na-plac-zabaw/.

Jakie urządzenia na plac zabaw wybrać?

Urządzenia na plac zabaw powinny być przede wszystkim bezpieczne! Rodzice powinni mieć gwarancję w postaci badań oraz atestów, że urządzenia na których bawią się dzieci nie są dla nich niebezpieczeństwem. W ofercie firmy SPIL występują tylko i wyłącznie bezpieczne zabawki, tworzone przez specjalistów. Spełniają one wymagania jakościowe, posiadają certyfikat PN-EN 1176:2008 oraz spełniają normy ergonomii.

Wybierz tematyczny plac zabaw

Firma SPIL obok bezpieczeństwa i wysokiej jakości oferuje urządzenia na plac zabaw, które będą cieszyć się zainteresowaniem dzieci. Firma jest w stanie zaprojektować oraz zrealizować plac zabaw w określonej tematyce. Co bardzo istotne do wyboru mamy nie kilka, ale aż 12 serii, które z pewnością zainteresują dzieci. Należą do nich serie o następującej tematyce: Słoneczna, Drzewa, Fantazja, Kosmos, Kolorowy Ogród, Orient, Klasyczne, Dżungla, Sport. Oprócz tego producent przygotował też Dodatki, które urozmaicą każdy plac zabaw. Jak widać są to tematy, które zainteresują dzieci bez względu na wiek i płeć.

Integracyjne place zabaw

Każde dziecko ma prawo do zabawy na świeżym powietrzu i spędzania czasu z rówieśnikami, bez względu na to, czy jest zdrowe czy chore. SPIL odpowiada też na potrzeby niepełnosprawnych dzieci, gdyż ma w swojej ofercie także integracyjne place zabaw. Urządzenia na plac zabaw o charakterze integracyjnym są dostosowane zarówno do dzieci z ograniczeniami ruchowymi, jak i do ich zdrowych rówieśników. Pozwalają więc na integrację i uspołecznianie poprzez zabawę.

Chcąc stworzyć wyjątkowy plac zabaw, należy pamiętać, że jest on tworzony przede wszystkim dla dzieci. Powinien być kolorowy i zachęcający, tak by dzieci mogły uczyć się i rozwijać poprzez bezpieczną zabawę.