WC na budowy: jak je załatwić?

Zaplecze sanitarne to coś o co musi zadbać każdy organizator budowy. Są bardzo istotne. Bez nich nie można wykonywać pracy. Na szczęście ich załatwienie nie jest trudne. Dowiedz się, jak można to zrobić.

Krok 1: Skontaktuj się z zewnętrznym dostawcą

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić organizując WC na budowy jest kontakt z firmą zewnętrzna, która zajmuje się takimi usługami. Trzeba poprosić ich o ofertę, a następnie wybrać przedsiębiorcę, z którym chcemy dalej współpracować. Warto kierować się w takim wypadku referencjami. Choć nie jest to być może najważniejsza rzecz, o której należy pamiętać, to jednak jest dość istotna. Dobrze jest też przejrzeć stronę WWW. W dzisiejszych czasach to jest wizówka firma, która powinna być dopracowana. Należy sprawdzić, jak długo dana firma działa na rynku oraz czy ma bogate portfolio. Są to czynniki, które zdecydowanie pomogą w podjęciu właściwej decyzji. Nie bez znaczenia jest również zakres świadczonych usług. Należy sprawdzić, czy obejmuje on tylko wynajem czy też montaż i transport sanitariatów.

Krok 2: Zdecyduj się na rozwiązanie

Jeśli już wybierzemy danego dostawcę na WC na budowy, należy zastanowić się, czego potrzebujemy. Modele toalet są bardzo różne. Można dopasować takie o wysokim standardzie, które dobrze wyglądają, a do tego są stabilne i doskonale się trzymają. Do dyspozycji są też ubikacje pojedyncze lub też sześciopisuarowe. W tym drugim przypadku z toalety może korzystać nawet kilka osób równocześnie. To bardzo duże udogodnienie zwłaszcza, jeśli nie ma dużej przestrzeni do wykorzystania. Warto poprosić o radę doświadczonego konsultanta, który powinien nam pomóc podjąć decyzję. Należy również uwzględnić, czy mamy możliwość podpięcia do istniejącej kanalizacji czy też nie. W tym drugim przypadku trzeba wybierać sanitariaty, które mają zbiorniki na brudną i czystą wodę. To pozwoli się uniezależnić od infrastruktury zewnętrznej. Jest to bardzo ważne, bo nie zawsze jest możliwość wpięcia się w gotowy system.

Krok 3: Spisz umowę, umów się na termin dostawy

Kolejnym krokiem jest spisanie umowy. Tak naprawdę to już końcowy etap, po który nie trzeba już sobie specjalnie zawracać głowy załatwianiem sanitariatów. To w kwestii zewnętrznego dostawcy będzie leżało przywiezienie toalet na miejsce, ich montaż i demontaż, a do tego uporządkowanie zaplecza sanitarnego. Organizator budowy nie będzie się już usiał niczym przejmować. Tym bardziej, że przygotowania budowy to niemało obowiązków, które należy spełnić.