Czy wiesz, że budżet obywatelski plac zabaw, boisko lub skwer to także Twoja decyzja?

Artykuł dotyczy udział mieszkańców w inicjatywach lokalnych, takich jak: budżet obywatelski plac zabaw, boisko, skwer i inne inwestycje rekreacyjne. Sprawdź, dlaczego warto wziąć udział w budżecie obywatelskim. Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://budzet-obywatelski.pl/.

Budżet obywatelski może być już w Twoim mieście!

Taka inicjatywa jak budżet obywatelski plac zabaw, na którą przeznacza się część publicznych pieniędzy z zasobów samorządowych istnieje już od kilku lat, ale większość mieszkańców miast, miasteczek oraz gmin nie wie o tym. Nie mamy również wiedzy o tym jak możemy uczestniczyć w decydowaniu co dzieje się w naszym otoczeniu.

Nasze dzieci poza zajęciami szkolnymi lub przedszkolnymi muszą mieć miejsce wyposażone w urządzenia: huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice, drabinki, gdzie mogą spędzać bezpiecznie czas z rówieśnikami oraz mieć wiele możliwości do zabawy i nie nudzić się. Naprzeciw takim potrzebom mieszkańców wychodzi tak zwany budżet obywatelski plac zabaw może być sfinansowany ze specjalnie wydzielonej puli z miejskiej lub gminnej kasy.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci

Aby powstawało jak najwięcej rozsądnie i ciekawie zagospodarowanych miejsc służących nam mieszkańcom i naszym dzieciom, powinniśmy czynnie uczestniczyć w takich publicznych przedsięwzięciach jak budżet obywatelski plac zabaw, boisko, siłownia pod chmurką, skwer z ławeczkami i wiele innych, bardzo potrzebnych w naszym otoczeniu miejsc.

Należy do nas zasięgnięcie informacji na stronach naszych lokalnych samorządów o wysokości takiego funduszu partycypacyjnego i celach na jakie może być przeznaczony. Możemy jako mieszkańcy również składać swoje propozycje i samorząd jest zobowiązany do ich rozpatrywania i uzgadniania z nami finalnych projektów.