Nie zawsze opłaca się wybierać najtańsze OC samochodu

OC samochodu to bardzo ważna rzecz, o którą bez wątpienia trzeba zadbać, by mieć jakieś zabezpieczenie. W dobie szerokiego dostępu do kalkulatorów online czy brokerów, którzy porównują kilka, a nawet kilkanaście różnych ofert, wybranie najtańszej polisy nie jest trudne. Nie zawsze jednak jest to dobry pomysł.

Tańsze nie znaczy najlepsze

Ubezpieczenie OC jest wprawdzie obowiązkowe, ale nie oznacza to, że trzeba wybierać podstawową polisę, która nie zapewnia praktycznie żadnej ochrony. Takie OC samochodu przydaje się jedynie wtedy, kiedy spowodujemy wypadek. Wtedy z naszej polisy poszkodowany otrzymuje pieniądze na odszkodowanie. My natomiast nie mamy z tego nic. Jeśli w wypadku spowodowanym z naszej winy, ktoś będzie poszkodowany, a uszkodzenia ciała będą trwale możemy zostać obciążeni tym, by płacić co miesiąc składki rentowe na jego korzyść. Tymczasem wystarczy dopłacić chociaż trochę więcej, by wykupić np. NNW. To przyda się właśnie w tego typu sytuacjach. Wtedy pokrycie kosztów na ewentualną rehabilitacje będą uiszczone z kieszeni firmy ubezpieczeniowej. To tylko jeden z prostych przykładów, który powoduje, że nie warto kierować się tylko i wyłącznie ceną przy wyborze OC samochodu. Oczywiście jest to ważny czynnik, ale czasem warto chociaż trochę dopłacić, by zyskać większe zabezpieczenie. To może się przydać w razie losowej sytuacji na drodze. Wtedy nie zostajemy bez pomocy i nie tracimy wszystkiego w jednej chwili.

Za co warto dopłacić?

Najlepiej poradzić się agenta ubezpieczeniowego, który powinien nam doradzić najlepsze rozwiązanie, ale warto mieć już w głowie wizję tego, co ma zawierać nasze ubezpieczenie. Na pewno bardzo przydaje się ochrona przed utratą zniżek. To bardzo pomaga, bo w ten sposób nie będziemy musieli dopłacać do kolejnej polisy w razie ewentualnej kolizji lub tez wypadku. Nie jest tajemnicą, że jeśli spowodujemy niebezpieczną sytuację na drodze, to przy kolejnym ubezpieczeniu będziemy musieli zapłacić dużo więcej za OC samochodu. Wykupienie ochrony przed utratą zniżek nie jest takie drogie, a warto w to zainwestować. Dobrze jest też dopłacić również za ewentualne holowanie samochodu w razie awarii czy też unieruchomienia samochodu. W zależności od opcji, na którą się zdecydujemy, możemy liczyć na pomoc. W wersjach ubezpieczenia typu premium klient otrzymuje dodatkowe usługi, jak np. oplata noclegu w hotelu, jeśli auto odmowi posłuszeństwa z dala od domu. Przydatne jest również zabezpieczenie w razie pęknięcia szyby. To tylko niektóre możliwości, z których dobrze jest skorzystać.